Klubmesterskab 2017

Se stillingen i Mico, Mini, Maxi, Enduro og El Crosser stillingen vil
blive opdateret hurtigst muligt efter hver afdeling.

ALLE på maxi banen skal kører med transponder.

Datoer for klubløb i 2017

22/4 - Klubmesterskab 1. afd.
10/5 - Klubmesterskab 2. afd.
31/5 - Klubmesterskab 3. afd.
14/6 - Klubmesterskab 4. afd.
23/8 - Klubmesterskab 5. afd.

13/9 - Klubmesterskab 6. afd.

Der bliver kørt 6 afdelinger af klubmesterskabet hvoraf de 5 afdelinger
er tællende! Min. deltagels i 3 afd. for samlet resultat.

Man skal min deltage i 3 afd. For at tælle med i samlet resultat – 1 løb smides væk.

HUSK!
- Kørsel i ryttergården i tomgang
- Alle skal bruge miljømåtter

BMS klubmesterskab

Klubmestrene 2017

Micro

C50: Victor
C80: Niclas
B80: William 

Mini

B65: William Holch
C85: Jonas Sørensen
B85:
 Malou Jacobsen

Maxi:

C125-500: Emil Gertsen
B125-500:
 Mike Lauritsen
A125-500: Andreas Wonsbeck

Old-boys: Jacob Linnet
Old-boys 50: Klaus Poulsen

Enduro: Dan Uno

Pit bike: Jonathan

Klubmestrene 2016

Micro

Begynder 50cc: Isabel Enghave
C50: Victor Adriansen
C80: Silas Overbye
B50: William Holch

Mini

C65: Jonathan Damberg
B65: William Holch
C85: Jonas Sørensen
B85:
 Malou Jacobsen

Maxi:


C125-500: Andreas Poulsen
B125-500:
 Mathias Hansen
A125-500: Mikkel Bendix

Old-boys: Jacob Linnet
Old-boys 40: Christian Lyngvig

Enduro:

Dan Uno

Klubmestrene 2015

Micro

Begynder 50cc: Viktor Adriansen
C50: William Holch
C80: Oliver Svensson

Mini

C65: Frederik Zinther
C85:
 Jacob Lyngvig
B85:
 Alex Nielsen
A85:
 Marcus Petersen

Maxi:

C125-500: Vicktor Kjær
B125-500:
 Mathias Hansen
A125-500: Mikkel Bendix

Old-boys: Christian Lyngvig
Old-boys: Christian Lyngvig

Enduro:

Ole Vandel

Klubmestrene 2014

Micro

Begynder 50cc: Viktor Adriansen
C50:
Jonathan Damberg
B80:
Malou Jakobsen
C80:
William Nielsen

Mini

C65: Frederick Zinther
B65:
Johan Nielsen
C85:
Emil Gertsen
B85:
Alex Nielsen
A85:
Marcus Petersen

Maxi:

C125-500: Mike Lauritsen
B125-500:
Mathias Hansen
A125-500: Mikkel Bendix

Old-boys: Tommy Berthel

Klubmestrene 2013

C 50 Micro - 
Oliver Svensson
B 50 Micro
- Malou Jakobsen
C 80 Micro - Kristian Andersen

C 65 mini - Johan Nielsen
B 65 mini
- 
Alex S.D. Nielsen
C 85 mini
- Klaus Andersen
B 85 mini - Mike Lauritsen
A 85 mini - Marcus Pedersen

C 125-500 - Nicolaj Hygebjerg
B 125-500 - Mathias Hansen
A 125-500 - Mikkel Bendix
Old-boys - Christian Lyngvig

Klubmestrene 2012

Begynder 50 micro - Mike Thygesen

C 50 Micro - Malou Jakobsen

B 50 Micro - Jayden Scmidt
C 80 Micro - Johan S. Nielsen

B 80 Micro - Alex S. D. Nielsen

B 65 mini - Rasmus L Petersen

C 85 mini - Klaus Ø. Andersen

B 85 mini - Marcus Petersen
A 85 mini - Daniel Damkjær

C 125-500 - Dima Schmidt
B 125-500 - Rasmus Tøttrup
A 125-500 - Mikkel Bendix

Old-boys - Christian Lyngvig

Klubmestrene 2011

Begynder 50 micro - Frederik B. Zinther
C 50 Micro
- Johan S. Nielsen
B 50 Micro
- Rasmus L. Petersen
C 80 Micro
- Kasper L. Kragh
B 80 Micro
- Alex D. Nielsen

65 mini - Rasmus L. Petersen
C 85 mini
- Gustav Mikkelsen
B 85 mini - Marcus Petersen
A 85 mini - Mathias Hansen

C 125-500 - Lasse Enghave
B 125-500
- Mikkel Bendix
Old-boys - Christian Lyngvig

Klubmestrene 2010 

Begynder 50 micro -  Malou Jakobsen
C 50 Micro
- Rasmus L. Pedersen
C 80 Micro
- Jakob Lyngvig

C 65 - Mads Elkjær
B 65
-  Marcus R. Petersen
C 85
- Michael Scheel
B 85 - Mathias Hansen

C 125 - 500 - Jesper L. Mikkelsen
B 125-500
- Mikkel Bendix
Old-Boys
- Christian Lyngvig

 

 

 

BMSkm2010